Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                           TERASY

 

Obrazek

Používání dřevin do exteriéru se stává nejen módní záležitostí ale často i nezbytným prvkem ladícím k celkovému stylu objektu. Snazší dostupností tropických dřevin a tedy jejich používáním se také snižuje technologická náročnost na provedení i údržbu takovýchto konstrukcí.Dřeviny se používají nejen na obklady fasád ale pro svou tvrdost a odolnost i na pochůzí venkovní rošty.

Tropické dřeviny vynikají nejvíce těmito vlastnostmi:

- vyšší tvrdost (některé dřeviny jsou až 3x tvrdší než dub)
- větší tvarová stálost (v porovnání s evropskými dřevinami mění méně objem - bobtání x sesychání - v závislosti na změnách vzdušné vlhkosti)
- vyšší odolnost povětrnostním vlivům (díky přirozenému zvýšenému obsahu silic není nutno provádět speciální ochranné nátěry těchto dřevin)

Drobnou "nevýhodou" může být nižší barevná stálost tmavých dřevin. Vlivem oxidace a UV záření postupně mění barvu k tzv. holubiččí šedi. Nevýhoda je v uvozovkách proto, že tento odstín bývá často architekty žádán a obtížně u jiných dřevin se dosahuje.Dřevin vhodných do exteriéru je celá řada. Mezi nejpoužívanější u nás patří IPE, Massaranduba a Bangkirai.

 

Obrazek

V současné době se čím dál častěji začíná v zahradní architektuře používat dřevo. Taková terasa ze dřeva v kombinaci se zeleným trávníkem, pořípadě modrou hladinou bazénu, či jezírka je balzám na duši v dnešní hektické době. Je příjemné projít se bosou nohou po dřevěné terase. Dnešní terasy už nejsou finančně nedostupné a je možné vybírat z různých materiálů.

Můžete si zakoupit jen materiál a dle dodaného návodu si terasu vytvořit sami. Je však možné nechat si vytvořit terasu na klíč od návrhu, po realizaci a pravidelnou údržbou pokračuje. Vše je jen na Vaší volbě. V každém případě Vám přejeme spoustu krásných zážitků na Vaší terase.